Özgür Poyrazoglu

Kurucu

Pazarlama iletişimi ve reklamcılık alanındaki birikimini girişimcilikle harmanlayan Özgür Poyrazoğlu ICF akredite Gestalt Koçluk Programını tamamlayarak Gestalt Koçu sıfatını kazandı. Derin Demokrasi eğitimlerine katılarak takım koçluğu ve fasilitasyon eğitimleri alan Özgür; liderlerle ve takımlarla; iletişim becerileri yüksek, yaratıcı, girişimci bireyler ve ekipler yetiştirilmesi konularında çalışıyor.

Nutricia, Danone, Temsa, Eczacıbaşı Vitra, Merck gibi kurumların yöneticilerine koçluk yapan Özgür Poyrazoğlu 2005 yılından beri; dijital dünyada tam hizmet ajansı olarak faaliyet gösteren Soda* İstanbul’un kurucu ortaklarından biri. Halen Soda* çatısı altında pek çok global marka için iletişim ve pazarlama alanına yönelik yaratıcı çözümler üretmeye ve danışmanlık vermeye devam ediyor. Soda*nın 15 yıllık portföyünde; Arçelik, Turkcell, Siemens, Atos, Google, TEB, Sanko, Doğan Grubu, Sütaş, Akbank, Eczacıbaşı, İnnova, Google gibi markalar bulunuyor.

Özgür; Istanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki Lisans eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Reklamcılık Yüksek Lisansı yaptı, “Elektronik Reklamcılıkta Yeni Uygulamalar” konulu tezini tamamlamadı. 2005 – 2007 yılları arasında Istanbul Ticaret Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını ve “Türk İnternet Şirketlerinin Örgüt Kültürlerinin Özellikleri Üzerine Bir Araştırma” konulu projesini tamamlayarak MBA derecesini aldı.

Yirmi beş yıla yakın süredir internet teknolojileri, tanıtım pazarlama ve girişim dünyasında çalışan Özgür; yeni ürünler, yayınlar ve yaratıcı ekipler yönettiği kariyerinde pek çok yeni girişimin içinde oldu. Sinema.com, Tedarik.com, Hayhuy.com, Kipitap Yayınevi bunlardan bazıları. İlk Türkçe blog yazarlarından. Klaket.com ve Babaolmak.com bloglarından bazıları.

2005 yılında Uluslararası Proje Yöneticiliği sertifikasını ve PMP ünvanını alan Özgür Poyrazoğlu, 2006 yılında üye olduğu İstanbul Proje Yönetim Derneği’nin çalışmalarında etkin rol alarak 2007 yılında IPYD Yönetim Kurulu’na girerek uzun bir dönem sektörün önde gelen yöneticileriyle birlikte görev aldı.

Fotoğraf çekiyor; karavanla seyahat etmeyi seviyor. ICF, ICF Türkiye, IPYD, Montessori Derneği üyesi. Özgür 2007 model bir “Zeynep” ile 2014 model “Barış”ın babası. 


© Paramita Partners. All rights reserved. Powered by SODA* Istanbul.