Takım Koçluğunun Pozitif Kurum Kültürüne Katkıları

 |  Özgür Poyrazoğlu

Olumlu bir iş yeri kültürü oluşturmak, kuşkusuz herhangi bir organizasyonun başarısı için büyük önem taşıyor. Pozitif bir çalışma ortamında mesai sürdüren çalışanların daha üretken, motive ve ilgili oldukları kanıtlanmıştır. Takım koçluğu, olumlu bir işyeri kültürünün geliştirilmesinde ve çalışanlar için genel çalışma ortamının iyileştirilmesinde hayati bir rol oynamaktadır.

Afet Bölgesi Gönüllülerine Profesyonel Koçluk Desteği

 |  Özgür Poyrazoğlu

Profesyonel koçlar deprem gönüllülerini desteklemede kritik bir rol oynayabilir. Gönüllülerin durumun stresini yönetmelerine ve afetten etkilenenlere destek sağlamaya devam etmelerine yardımcı olmak için duygusal, zihinsel ve fiziksel destek sağlayabilirler.

Bilanço Okuyan Liderden İnsan Okuyan Lidere

 |  Ufuk Çarşıbaşı

Personel müdürlüğünden insan kaynaklarına dönüşen departman şimdilerde çalışan ilişkileri ve mutluluk ofisine dönüşme yolunda. İş dünyası insanı keşfettikçe liderlerden bilanço okumak kadar insanı okuma yetkinliği de beklenir oldu.  

2023 Liderlerinin Üç Büyük Yetkinliği

 |  Demet Sönmez

Gartner “Top 5 Priorities for HR Leaders in 2023” araştırmasının sonuç raporuna göre, katılan şirketlerin %60’ı lider ve yöneticilerinin etkinliğini artırmanın birinci öncelik olduğunu, %24’ü ise mevcut yönetici geliştirme yöntemlerinin işe yaramadığını belirtiyor.

© Paramita Partners. All rights reserved. Powered by SODA* Istanbul.